تعمیرات اجاق گاز

ضرورت تعمیرات اجاق گاز چیست؟ اجاق گازها وسایل پخت و پز محبوبی هستند که به دلیل کارایی بالا و سهولت استفاده، بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفته‌اند. آن‌ها در گرم کردن سریع غذا و جوشاندن آب موثر و بسیار قابل اعتماد هستند. با این حال، یک عمر مفید دارند و ممکن است ایراداتی در اجزای مختلف اجاق گاز رخ دهد. این می‌تواند منجر به تعمیر اجاق گاز شود. مهم است که در صورت بروز هر گونه مشکلی، سریع عمل شود زیرا نشت گاز خطرناک است. این‌جا در مورد تعمیر گاز صحبت خواهیم نمود پس با ما همراه باشید.

 

تعمیرات اجاق گاز و انواع آن

اجاق گاز وسیله‌ای است که در داخل یا بالای دستگاه، گرما تولید می‌کند. اجاق‌ها در درجه اول برای پختن غذا طراحی شده‌اند. از انواع اجاق گازها در دنیا می‌توان به اجاق گاز آشپزخانه (گازی و برقی)، اجاق گاز ذغالی و اجاق گاز هیزمی اشاره کرد. هر نوع اجاق گاز از نظر کارایی و هدف با یکدیگر تفاوت دارد.

زمانی که انسان‌ها برای اولین بار آشپزی را شروع کردند، عمدتا روی آتش انجام می‌شد. در ابتدا، ظروف پخت و پز اولیه معمولا مستقیما روی آتش قرار می‌گرفتند. انسان‌ها با قرار دادن ظرف پخت روی تکیه گاهی مانند چند سنگ، اولین اجاق را اختراع کردند. در واقع روش «اجاق سه سنگی» امروزه نیز در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از مناطق، اجاق سه سنگی به یک محوطه آجری یا گل خشک شده “U” شکل تبدیل شد. این محفظه‌ها شامل یک دهانه در جلو برای هوا و سوخت است.

اجاق‌های مدرن از حرارت مستقیم برای پخت غذا استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین ممکن است شامل یک فر در زیر شعله‌های خود برای پخت نیز باشند. سوخت اجاق‌ها به طور سنتی از چوب تامین می‌شد، اما نسخه‌های مدرن با برق یا گاز کار می‌کنند. اجاق‌های هیزمی که پس از سال 1992 در ایالات متحده تولید می‌شوند باید فقط تعداد معینی ذرات را منتشر کنند. به دلیل نگرانی در مورد آلودگی هوا، جنگل زدایی و تغییرات آب و هوایی، طراحی اجاق گاز تغییر کرده است تا کارآمدتر باشد.

 

نگهداری و تعمیر اجاق گاز

تمیز کردن و نگهداری منظم، از عوامل حیاتی در حمایت از عمر طولانی‌تر اجاق گاز هستند. پس از هر بار استفاده به عنوان بخشی از روال نگهداری، سطح اجاق گاز را باید تمیز و پاک نمود. تجمع و باقی ماندن مواد غذایی، چربی و حتی گرد و خاک، روی مشعل می‌تواند منجر به خوردگی و خرابی قطعات شود. در اینجا چند نکته به منظور نگهداری درست، در راستای تعمیرات اجاق گاز وجود دارد:

  • می‌توان از مواد ساده خانگی مانند سرکه و جوش شیرین برای ایجاد محلول‌های پاک کننده استفاده کرد. سرکه و آب داغ می‌توانند چربی را از بین ببرند، در حالی که مخلوط کردن جوش شیرین و آب به صورت خمیری به از بین بردن لکه‌های سرسخت کمک می‌کند.
  • بهتر است از استفاده از محصولات پاک کننده که ساینده یا اسیدی هستند خودداری نمود زیرا ممکن است آن‌ها بیشتر از اینکه مفید باشند مضر هستند.
  • اجاق گاز را باید روزانه یا بعد از هر بار استفاده با یک محلول تمیز کننده ملایم تمیز کرد تا تمیز و تازه بماند.
  • هفته‌ای یک بار اطراف مشعل، به ویژه قطعه پایه چدنی شعله اجاق گاز را بیشتر سایید تا از تجمع چربی و کثیفی جلوگیری شود.
  • از ریختن مستقیم آب روی اجاق گاز باید خودداری نمود زیرا ممکن است وارد مشعل‌ها شود یا با سایر اجزای آن تداخل ایجاد کند.

باید به یاد داشت نظافت و نگهداری، طولانی‌ترین، امن‌ترین و کم هزینه‌ترین روش از روش‌های تعمیرات اجاق گاز است. اجاق‌های گازی شامل اجزای زیادی برای پختن غذا هستند. هر یک از این اجزا می‌تواند خراب شود یا خطاهایی ایجاد کند که منجر به مشکلات بالقوه شود. هزینه تعمیر اجاق گاز بسته به قطعه آن بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید: چند نکته در تعمیر اجاق گاز فردار

تعمیر در مقابل تعویض اجاق گاز

بسته به تعمیرات مورد نیاز برای عملکرد اجاق گاز، ممکن است تعویض اجاق گاز مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. اول باید برآورد هزینه نمود اگر هزینه بیش از نصف هزینه یک اجاق گاز جدید است، جایگزینی آن منطقی‌تر به نظر می‌رسد. فراتر از هزینه تعمیر، آیا اجاق گاز چندین بار در سال گذشته نیاز به تعمیر داشته است؟ اجاق گاز چند ساله است؟ اگر اجاق گاز به مرز یک دهه نزدیک می‌شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که جایگزینی آن را در نظر گرفت. در غیر این صورت تصمیم بهتر، پرداختن به تعمیرات اجاق گاز است.

بنابراین تعمیر اجاق گاز اغلب ارزان‌تر از تعویض کامل آن است. با این حال، اگر اجاق گاز شما مشکلات زیادی دارد و رفع آن بسیار پیچیده به نظر می‌آید بهتر است، ابتدا با یک متخصص تعمیرات اجاق گاز تماس گرفت و در صورت صلاحدید آن را تعویض نمود زیرا گاهی جایگزینی ممکن است راه حل مقرون‌به‌صرفه‌تری باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *