برندهای اجاق گاز رومیزی

بهترین اجاق گازهای رومیزی کدام است؟ این روزها تنوع گازهای رومیزی در بازار بسیار زیاد است. برای انتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی چه عواملی را باید در نظر داشت؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم و در ادامه از بهترین برندهای تولیدکننده گاز رومیزی صحبت خواهیم کرد. پس با ما بیایید تا بدانید.

عوامل انتخاب بهترین اجاق گازهای رومیزی

عوامل زیادی در انتخاب گاز رومیزی وجود دارد. از نوع سوخت و اندازه گرفته تا کیفیت ساخت، طراحی و .. همه در انتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی موثر هستند. موارد زیر در فرآیند انتخاب اغلب مورد توجه قرار می‌گیرند:

نوع سوخت یا منبع انرژی

گازهای صفحه‌ای یا رومیزی دارای دو نوع گازی و برقی هستند. اجاق گاز رومیزی برقی و گازی تا حدودی شبیه بهم هستند و راندمان و کارکرد قابل قبولی دارند. دقیقا نمی‌توان گفت بهترین اجاق گازهای رومیزی گازی است یا برقی، اما انتقال دما در نوع گازی بیشتر از نوع برقی است یعنی به محض اینکه شعله گاز تغیر کند، دمای ماده غذایی نیز تغییر خواهد کرد. در حالی که در گازهای رومیزی برقی، این فرآیند زمان‌بر است. اجاق گاز رومیزی گازی از گاز یا پروپان تغذیه می‌شود.

ابعاد و اندازه

با توجه به فضایی که برای نصب اجاق گاز رومیزی در نظر می‌گیرند، ابعاد گاز متفاوت است. ابعاد بهترین اجاق گازهای رومیزی بیشتر بر اساس تعداد شعله آن است که گازهای پنج شعله محبوب‌تر است. معمولا اجاق گاز رومیزی پنج شعله در ابعاد 91 سانتی‌متر در 51 است. شایان ذکر است در بازار پنج شعله با ابعاد کوچک‌تر نیز وجود دارد.

جنس و نوع ساخت

مواد رایج اجاق گاز عبارتند از چدن، فولاد ضد زنگ، شیشه و سرامیک. این چهار ماده از نظر ظاهر، سختی، مقاوم در برابر فرسایش، دوام و سهولت در تمیز کردن تفاوت دارند. به طور کلی به ترتیب، دوام: چدن > فولاد ضد زنگ > شیشه (سرامیک). سهولت تمیز کردن: شیشه > سرامیک > فولاد ضد زنگ > چدن.

طراحی کنترل

دو طرح رایج کنترل عبارتند از: کنترل دستگیره‌ای و کنترل لمسی. اجاق‌های کنترل دستگیره‌ای کلاسیک‌تر هستند و استفاده از آن‌ها آسان است. به دلیل سطح صاف و یکدستی که کنترل لمسی دارد، اجاق گازهای کنترل لمسی راحت‌تر تمیز می‌شوند. با این حال، اگر در خانه کودکان یا حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که به طور تصادفی اجاق گاز را روشن نکنند.

بیشتر بخوانید: نکته‌های مهم در تعمیرات اجاق گاز رومیزی

هوشمندی

یکی از آخرین نکاتی که هنگام انتخاب از بین گزینه‌های اجاق گاز باید به آن توجه کرد، ویژگی‌های اضافی است. بسیاری از اجاق‌های مدرن مجهز به ویژگی‌های هوشمند هستند، به‌ویژه اجاق‌های برقی و القایی. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل تشخیص خودکار ظرف، خاموش شدن خودکار، تغییر اندازه مشعل و تنظیمات ویژه دمای پایین یا بالا باشد.

در حالی که در انتخاب بهترین اجاق گازهای رومیزی، هنگام سبک سنگین کردن بین اجاق‌های مختلف، ابتدا نباید تمرکز شما روی این گزینه‌ها باشد. دانستن اینکه چه ویژگی‌های هوشمندی می‌خواهید ممکن است به شما در انتخاب گزینه‌های نهایی کمک کند.

• برند
• و ..

انواع گاز رومیزی

بهترین اجاق گازهای رومیزی دارای مدل‌های مختلفی از لحاظ مصرف انرژی و کارآیی هستند:

• اجاق گاز رومیزی گازی
• اجاق گاز رومیزی برقی
• اجاق گاز رومیزی پایین سو
• اجاق گاز رومیزی تابشی
• اجاق گاز رومیزی القایی

اجاق گاز رومیزی گازی، برقی و القایی غذا را به طور متفاوتی گرم می‌کنند که این یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر داشت. اجاق‌های گازی از شعله باز برای گرم کردن غذا استفاده می‌کنند، در حالی که اجاق‌های برقی دارای یک صفحه درخشان و صاف برای گرم کردن غذا هستند. اجاق‌های القایی از الکترومغناطیس استفاده می‌کنند و به ظروف خاص و سازگار با القایی نیاز دارند.

اجاق‌های القایی از المنت‌های مشابه مدل‌های برقی معمولی بهره می‌گیرند، اما از یک میدان الکترومغناطیسی برای گرم کردن مستقیم تابه‌ها استفاده می‌کنند و واکنش و کنترل سریع را ارائه می‌دهند. گاز رومیزی القایی سریع‌ترین روش را برای گرم کردن آب و بهترین عملکرد در حفظ جوشیدن ثابت دارد. اما برای کارکرد عناصر القایی به ظروف آشپزی مغناطیسی نیاز است. گاز رومیزی پایین سو نیز دارای تهویه است و در صورت نصب آن دیگر نیاز به هود نیست.

در صورتی که اجاق گاز صفحه ای شما نیاز به تعمیر دارد، ما تعمیر اجاق گاز رومیزی شما را با بهترین متخصصین انجام خواهیم داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *